Choose language:
27.2.2021

In this moment the Slovak Government imposed a strict lockdown and restrictions that means each person coming to the Slovak Republic must show a negative PCR Covid 19 test not older than 72 hours crossing the Slovak borders and undertake 2 weeks quarantine.

However, quarantine obligations do not apply to persons who are athletes, professional support team of athletes, referees or members of the organizing committee who enter the territory of the Slovak Republic to participate in an international sporting event which was approved by the relevant regional public health office.

Every person that wants to avail of this exemption from quarantine must present the letter of invitation from the organizer with a negative result of PCR test not older than 72 hours or an antigen test not older than 48 hour at the borders.

It is hard for all of us. We will try to do our best to stage Dudinska 50 in spite of unfavorable times to the satisfaction of all participants.
slide2 "

Dudince

Dudince sú mesto a kúpele v okrese Krupina v Banskobystrickom kraji. Podľa sčítania obyvateľstva v roku 2011 boli Dudince najmenším mestom na Slovensku podľa počtu obyvateľov.

Mesto sa nachádza na rozhraníŠtiavnických vrchov, Krupinskej planiny a Podunajskej nížiny. Mestom preteká potok Štiavnica.

Dudince pozostávajú z troch častí: Staré Dudince, Nové Dudince a Merovce.Staré Dudince sú pôvodná obec, ktorá sa nachádza na pravom brehu potoka Štiavnica v blízkosti hlavnej cesty. Nové Dudince vznikli zastavaním priestoru medzi potokom Štiavnica a železničnou traťou.

Merovce sú časť mesta Dudince, ktorá sa nachádza za železničnou traťou. V obci sa nachádza aj rímskokatolícky kostol Panny Márie Kráľovnej pokoja z roku 1994 a evanjelický kostol a. v. z roku 1996.

Kúpele v Dudinciach liečia choroby srdcovo-cievneho systému a pohybového systému. Minerálna voda v kúpeľoch je hydrogenuhličitanovo-chloridová, sodno-vápenatá, uhličitá, sírna a mierne hypotonická. Jej teplota je 28°C.

Okrem terajších kúpeľov sú v Dudinciach aj historické kúpele, nazývané aj Rímske kúpele - sú to diery vytesané do travertínu. Z jedného tzv. bazénu vyvierala voda, a z neho postupne kaskádovo pretekali do druhých. Bazénov je približne 20, spodné slúžili vojakom a horné slúžili podľa histórie veliteľom, neskôr sa používali ako konopné močidlá.


Zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Dudince